315
594069

MÅLNING med KALLIGRAFI, Qingdynastin, troligen 1700-tal, efter äldre original. Fågel Fenix

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Tusch och färg på siden. Ett rött sigill. 63 x 90 cm.

Revor, lagningar, retuscher. Uppfodrad på kartong. Ramad.

Proveniens

From the Collection of Paul R. Wedendal (1924-2010), purchased at Svenskt Tenn, Stockholm.