322
584778

RULLMÅLNING, Ma Yuans (ca 1160-1225) efterföljd, Qingdynastin, 17/1800-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Molnigt berg och flodlanskap med byggnader och figurer. Tusch och färg på siden. Kalligrafi och tre röda sigill. 113 x 42 cm.

Slitage, mindre defekter.