Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
369
567618

BRICKA, silver, Luen-Wo, Shanghai, 1900-talets början.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Rund form med i brickans spegel driven dekor av krysantemum, kring brättet dekor i relief, bård av i bambuimitation. Svenska importstämplar. Vikt 1225 g. Diameter 37,4 cm.

Slitage.