369
567618

BRICKA, silver, Luen-Wo, Shanghai, 1900-talets början.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Rund form med i brickans spegel driven dekor av krysantemum, kring brättet dekor i relief, bård av i bambuimitation. Svenska importstämplar. Vikt 1225 g. Diameter 37,4 cm.

Slitage.