377
593833

VAS, cloisonné. Mingdynastin (1368-1644)

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
320 000 SEK

Dekor av lotusblommor samt drakformade förgyllda hänkla. Höjd 20,5 cm.

Skador. Botten samt mynningsfattning troligen senare.