378
568775

ASK med LOCK, cloisonne, Qingdynastin 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Rektangulär form med på locket dekor av röd drake mot blå fond med molnformationer över stormigt hav. Längd 14,2 cm, bredd 10,2, höjd 5,2 cm.

Slitage.