377
593833

VAS, cloisonné. Mingdynastin (1368-1644)

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
320 000 SEK

Dekor av lotusblommor samt drakformade förgyllda hänkla. Höjd 20,5 cm.

Skador. Botten samt mynningsfattning troligen senare.