392
589468

KANNON, lergods, Japan, Edo (1603-1868).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383 - 575 EUR
433 - 650 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Svartglaserad. Sittande Kannon (barmhärtighetens bodhisattva). Höjd 21 cm. Träask medföljer.

Lagning, slitage.

Tilläggslista

Kannon