428
592884

PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Dekor i emaljfärger av odödliga bärande persikor samt kalligrafi. 38,5 x 26 cm. Ramad.

Mindre slitage, bränningsdefekter. Ej examinerad ur ram.