Kan inte nå servern

Klassiska 583

 
1556 föremål
408. VAS, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
408. VAS, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
409. VAS, porslin. Sen Qingdynasti/ tidig Republik.
409. VAS, porslin. Sen Qingdynasti/ tidig Republik.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
410. VAS, porslin, Qingdynasti sent 1800-tal.
410. VAS, porslin, Qingdynasti sent 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
411. VAS, porslin. Kanton, sen Qing dynasti.
411. VAS, porslin. Kanton, sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
412. URNA, porslin. Sen Qingdynasti.
412. URNA, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
414. VAS,  porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
414. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
415. YTTERFODER, ett par, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
415. YTTERFODER, ett par, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
416. VAS, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
416. VAS, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
419. KOPP, porslin, Qingdynastin med Guangxus sigill.
419. KOPP, porslin, Qingdynastin med Guangxus sigill.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
420. TEKANNA, porslin, Qingdynastin sent 1800-tal.
420. TEKANNA, porslin, Qingdynastin sent 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
421. TVÄTTFAT, porslin, Kina. Qing dynastin, 1800-tal.
421. TVÄTTFAT, porslin, Kina. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
422. PLAKETT, porslin. Tidig Republik, signerad Wu Haifeng och daterad 1913 (kui chou).
422. PLAKETT, porslin. Tidig Republik, signerad Wu Haifeng och daterad 1913 (kui chou).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
423. PLAKETT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
423. PLAKETT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
424. PLAKETT, porslin, Kina. 1900-tal.
424. PLAKETT, porslin, Kina. 1900-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
424A. PLACKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
424A. PLACKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
425. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
425. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
426. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
426. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
427. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
427. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
428. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
428. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
429. PLAKETT, porslin. Troligen Republik (1912-1949).
429. PLAKETT, porslin. Troligen Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
430. VAS, porslin. 1900-tal.
430. VAS, porslin. 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
432. VAS, porslin. Sen Qingdynastin/Republik, tidigt 1900-tal.
432. VAS, porslin. Sen Qingdynastin/Republik, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
434. SKÅL, porslin, Republik.
434. SKÅL, porslin, Republik.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
437. SKÅLFAT, porslin, Qingdynastin 1800-tal. Med sigillmärke.
437. SKÅLFAT, porslin, Qingdynastin 1800-tal. Med sigillmärke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
438. PENSELMUGG, porslin.  Qingdynastin, 1800-tal.
438. PENSELMUGG, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
444. VAS, porslin. Republik (1912-49), Qianlongs märke.
444. VAS, porslin. Republik (1912-49), Qianlongs märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
446. VAS, porslin. Kina, Republik.
446. VAS, porslin. Kina, Republik.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
447. PRAKTURNA, porslin, Kina 1900-tal.
447. PRAKTURNA, porslin, Kina 1900-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
448. ASKAR med LOCK, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
448. ASKAR med LOCK, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
449. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
449. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
450. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti.
450. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
452. VINKANNA, brons. Troligen Tangdynastin (618-907).
452. VINKANNA, brons. Troligen Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
453. URNA, brons. Troligen Ming dynastin (1368-1644), eller äldre.
453. URNA, brons. Troligen Ming dynastin (1368-1644), eller äldre.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
454. LJUSSTAKAR, ett par, brons. Troligen Mingdynasti (1368-1644).
454. LJUSSTAKAR, ett par, brons. Troligen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
455. VASER, ett par, brons. Mingdynastin (1368-1644).
455. VASER, ett par, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
458. RÖKELSEKAR, brons, Qingdynastin.
458. RÖKELSEKAR, brons, Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
459. DAOISTISK GUDOM, brons, 1600-tal.
459. DAOISTISK GUDOM, brons, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
460. FIGURIN, brons. Mingdynastin (1368-1644).
460. FIGURIN, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
461. BODHISATTVA, Manjushri, brons. Mingdynastin (1368-1644).
461. BODHISATTVA, Manjushri, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
462. GUANYU, brons. Mingdynastin, 1600-tal.
462. GUANYU, brons. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
463. BUDDHA, brons. Sen Mingdynastin (1368-1644).
463. BUDDHA, brons. Sen Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
464. BUDDHA, brons. Ming dynastin (1368-1644).
464. BUDDHA, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
465. BODHISATTVA, brons. Manjushri. Mingdynastin 1600-tal.
465. BODHISATTVA, brons. Manjushri. Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
466. FIGURIN, brons. Ming dynastin.
466. FIGURIN, brons. Ming dynastin.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
467. FIGURIN, brons. Mingdynastin (1368-1644).
467. FIGURIN, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
468. DAOISTISK GUDOM, brons, Mingdynastin (1368-1644).
468. DAOISTISK GUDOM, brons, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
469. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
469. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
470. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Qingdynastin, 1800-tal.
470. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
471. BRONSKÄRL, arkaiserande, Qingdynastin (1644-1912).
471. BRONSKÄRL, arkaiserande, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
474. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
474. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
475. FYRFAT med STÄLL, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
475. FYRFAT med STÄLL, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
476. FIGURIN, brons, troligen Korea, Silla perioden (668-935).
476. FIGURIN, brons, troligen Korea, Silla perioden (668-935).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
478. URNA, kompaniporslin, Qing dynastin Qianlong (1736-95).
478. URNA, kompaniporslin, Qing dynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
479. BOJAN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
479. BOJAN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
480. BOJAN, porslin. Qing dynasti 1700-tal.
480. BOJAN, porslin. Qing dynasti 1700-tal.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
481. BOJANER, 11 st kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
481. BOJANER, 11 st kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
482. FAT, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
482. FAT, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
483. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
483. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
484. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong 1736-95.
484. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong 1736-95.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
485. FAT, porslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
485. FAT, porslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
486. FAT, ett par, porslin, Qingdynastin Yongzheng (1723-35).
486. FAT, ett par, porslin, Qingdynastin Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
487. TALLRIK, porslin. Qingdynastin, Yongzheng 1723-34.
487. TALLRIK, porslin. Qingdynastin, Yongzheng 1723-34.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
488. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin Yongzheng (1723-35).
488. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
489. FAT, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
489. FAT, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
490. BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin 1700-tal.
490. BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
491. TERRIN med FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
491. TERRIN med FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
491A. BÅLSKÅL med LOCK, vapenporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
491A. BÅLSKÅL med LOCK, vapenporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
492. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
492. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
493. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
493. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
494. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
494. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
495. FAT, fyra stycke, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
495. FAT, fyra stycke, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
496. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
496. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
497. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
497. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
502. FAT, vapenporslin, Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
502. FAT, vapenporslin, Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
504. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
504. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
1 100 000 SEK
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

421. Georg Baselitz, "Geteilter Held (Remix)".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
22 000
 
SEK
ditt bud
20 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK