484
561003

TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong 1736-95.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
479 - 575 EUR
542 - 650 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Riklig dekor i famille rose med de åtta odödliga samt änder bland oioner. Diameter 22,5 cm.

Nagg, sprickor, kantnagg.

Proveniens

Grosshandlare Johan Julius Jeansson (1831-1896) Kalmar.