456
593383

RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Ming eller tidig Qingdynastin, 1600-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris

Spår av förgyllning. Locket krönt av fo-hund. Höjd 18 cm.

Ärgad, lagningar, skador.