438
592784

PENSELMUGG, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris

Botten med Yongzheng sex karaktärers märke. Dekor av tre drakar i emaljfärger mot ristad grund av vågor, Höjd 12,2 cm.

Slitage, förgyllning med slitage.