439
592814

MATBEHÅLLARE med LOCK och yttre VÄRMARE, porslin. Qingdynastin, Guangxu sex karaktärers märke och period (1875-1908).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Fyrkantig form. Dekor i emaljfärger av landskap och kalligrafi, metallhänklar. Höjd 15,5 cm. Längd 22 cm.

Förgyllning med slitage, ett nagg.