440
592827

VAS, porslin. Hexagonal, blomsterdekor i emaljfärger och kalligrafi, Republik (1912-1949).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris

Höjd 24 cm.

Glasyrnagg, slitage, bränningsmistor.