495
575861

FAT, fyra stycke, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Två flata samt två djupa tallrikar, dekor i underglasyrblått av vapen för familjen Grill. Diameter 22,5 resp 25,2 cm.

Krackelyrer. Nagg.