476
574107

FIGURIN, brons, troligen Korea, Silla perioden (668-935).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris

Stående figur. Bär spår av förgyllning. Höjd 10,5 cm (13 cm inklusive sockel).

Slitage, nötning, limmad på träsockel.