438
592784

PENSELMUGG, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris

Botten med Yongzheng sex karaktärers märke. Dekor av tre drakar i emaljfärger mot ristad grund av vågor, Höjd 12,2 cm.

Slitage, förgyllning med slitage.