505
592056

BÅLSKÅLAR MED FAT, ett par, kompaniporslin, Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Europeiserande dekor i famille rosefärger och guld. Rester av monogram WG. Diameter skål 40,5, fat 46 cm.

Nagg, lagningar, sprickor.

Proveniens

Property of a Swedish Noble Family.