505
592056

BÅLSKÅLAR MED FAT, ett par, kompaniporslin, Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 270 - 7 030 EUR
5 600 - 7 460 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Europeiserande dekor i famille rosefärger och guld. Rester av monogram WG. Diameter skål 40,5, fat 46 cm.

Nagg, lagningar, sprickor.

Proveniens

Property of a Swedish Noble Family.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

839. Serge Charchoune, Utan titel.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
25 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK