544
541377

SKÅL, porslin. Qingdynastin 1700-tal. Med Chenghuas sex karaktärers märke.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Dekor i underglasyrblått. Diameter 19,6 cm. Träsockel medföljer.

Tillverkningsdefekter, nagg.

Proveniens

Familjen Ahlgren. (Ahlgrens bilar).