599
589435

RANGMÄRKE, siden, s.k. Buzi. 28,5 x 30,5 cm. Qing dynastin, Kina 1800-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Koussivävd (kesi) med silke, måleri och metalltråd. Dekor av trana bland moln och symboler, meanderbård. Senare inramad.

Något slitage, obetydliga skador och fläckar.