601
590370

MATTA, SEMIANTIK BEIJING. Kina, sen Qing. 393 x 311 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 750 - 2 190 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Blå spegel med medaljong och hörnornament med pioner, frukter och symboler. Benvit bård med stor blomranka.

Obetydligt slitage. En långsida med trampveck och smärre skador, bandkantade kortsidor.