602
591570

MEDITATIONSMATTA, ANTIK NINGXIA. Kina, sen Qing. 122 x 62,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Två rutor. Ljust terrakottafärgad botten med polykroma moln. Gul bård med pärlor.

Det terrakottafärgade garnet något korroderat. Något smutsig, obetydliga fläckar och skador, smärre lagningar. Senare kortsidor.