604
591583

MATTA, SEMIANTIK BAOTOU. Kina, 1900-talets förra hälft. 114,5 x 58,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Brokadmönstrat mittfält i mörkt- och ljusblått. Huvudbård med stiliserade rankor.

Något smutsig, fläckar, lagningar. Senare kortsidor.