606
560815

ROCK, siden. Kina, sen Qing. Höjd 133 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Mönstervävt siden i blått och guldfärgad tråd av drakar bland moln jagande den brinnande juvelen, fladdermöss, vågor och det heliga berget. Vävda kantband. Blått sidenfoder. Avklippta ärmar medföljer.

Något omändrad. Obetydligt slitage, smärre fläckar och skador.