908
592148

Okänd konstnär 1700-tal

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Okänd konstnär 1700-tal

OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL, Olja på duk, otydligt signerad.

Porträtt av en gentleman iförd harnesk. Otydlig påskrift H. v. Felt... och daterad Fec. A: 1758. Uppfodrad duk 81 x 67 cm.

Uppfodrad duk, retuscher.