959
589759

PLÅNBOK, SIDEN. 18,3 x 13,8 cm. Sverige 1800-talets förra hälft.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Benvitt siden med polykroma målningar. Utvändigt bordyrer samt troféknippen och fanor respektive blombukett med Amor och fågel. Invändigt bordyrer samt monogram respektive den svensk-norska unionsörlogsflaggan från 1815-1844, sjökort samt passare.

Obetydligt slitage, fläckar, obetydliga skador.