969
595862

OLD SILKE HEREKE. 306,5 x 222 cm.

Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 100 - 6 980 EUR
6 390 - 7 300 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Blekgul botten med stora polykroma palmett- och blomslingor. Bred aprikosfärgad huvudbård med palmettmönster. Vissa mönster metallbroscherade.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar varav några obetydligt stela, lagningar. Långsidorna med smärre trampveck.