972
581718

SEMIANTIK HERIS. 355 x 293,5 cm.

Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 600 EUR
1 480 - 1 670 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Terrakottafärgad botten med stor polykrom blomma och blommande grenar. Bred mörkblå huvudbård med stor palmett-, blom-, arabesk- och granatäppelranka.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, ställvis påmålad, reva (ca 10 cm), malskador. En skadad kortsida.