971
595860

SEMIANTIK HERIS. 448 x 348 cm.

Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 180 - 7 060 EUR
6 450 - 7 370 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Terrakottamelerad botten med stor medaljong, hörnornament, litet djur, små stiliserade fåglar och blomslingor. Bred ljusblåmelerad huvudbård med stor blomranka.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar och lagningar, iknutna partier. Kortsidorna saknar några knutrader.