981
554067

SEMIANTIK SILKE KESHAN. 202 x 138,5 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Benvit botten med stor polykrom blomvas, träd, fåglar, fjärilar, blommor, palmetter och nisch. Vinröd huvudbård med stor palmettranka.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre lagningar. Långsidorna med smärre trampveck, hörnen med obetydliga skador.

Proveniens

Köpt av nuvarande ägarens far hos matthandlare Peter Willborg.