153
646657

Paul Klee

(Schweiz, 1879-1940)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 410 - 6 180 EUR
4 600 - 6 450 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Paul Klee
(Schweiz, 1879-1940)

"Was läuft er?"

Etsning, 1932, signerad med blyerts, ur upplagan om 100 ex., utgiven av Cahiers d'Art. 23,5 x 29,5 cm, bladstorlek 31,5 x 40,5 cm.

Svagt gulnad, svagt missfärgad efter passepartout

Proveniens

Galerie Pierre, Stockholm.

Kornfeld 109.