567
635993

MATTA. Flossa. 220 x 138 cm. Signerad SB

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

(Sigvard Bernadotte). Vävd på Nils Nessims Textilateljéer. Blågråmelerad botten med geometriska mönster i benvitt samt grå- och blåmelerade nyanser. Baksidan med påsydd etikett.

Jämnt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Kortsidorna saknar några knutrader.