573
625308

MATTA. Reliefflossa. 182 x 103,5 cm. Sverige 1930-1950-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Ljusgrön slätvävd botten med knutna geometriska reliefmönster i benvitt och ljusbrunt.

Något slitage, smutsig, fläckar. Skadade kortsidor.