590
619708

MATTA. Slätvävd. 231,5 x 158 cm. Signerad NKT

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

(Nordiska Kompaniets Textilkammare). 1930-1950-tal. Rödmelerad botten.

Något slitage och smutsig, fläckar, obetydliga malskador. Skadade kortsidor.