HANS J WEGNER, matbord, "AT 312", Andreas Tuck samt stolar, 4 st, C M Madsens Fabriker, Danmark 1950-60-tal.
Bord i ek, brännstämplat, längd 140 cm (totalt 240 cm inklusive två utdragbara iläggsskivor à 50 cm), bredd 90 cm, höjd 73 cm. Stolar, ek, stoppade sitsar med svart skinn, brännstämplade. (5)
Slitage, stolarna med torrt, delvis brustet skinn.
×
Logga in
Kunde inte logga in