170
645001

Robert Indiana

(USA, 1928-2018)
Robert indiana, matta. "umbridge love", chosen love. handtuftad 1995. 242 x 243 cm. robert indiana.

MATTA. "Umbridge LOVE", Chosen Love. Handtuftad 1995. 242 x 243 cm. Robert Indiana.

Klippt reliefdekor och signatur. Signerad etikett medföljer: Numrerad 73/175. Robert Indiana komponerade mönstret LOVE på 1960-talet.

Obetydligt damm.

Utropspris:

20 000 - 30 000 SEK

2 146 - 3 219 EUR

Klubbat pris:
30 000 SEK
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92