18
650186
STIG LINDBERG, vas, Gustavsbergs Studio 1942.
Stig lindberg, vas, gustavsbergs studio 1942.

Fajans, målad dekor av kvinnofigurer, blommor mm i rosa och svart mot vit fond. Signerad Stig L med studiohanden M. Höjd 28,6 cm.

Glasyrkrackelyr.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

644 - 858 EUR

Klubbat pris:
12 000 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19