18
650186

STIG LINDBERG, vas, Gustavsbergs Studio 1942.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526 - 701 EUR
547 - 729 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Fajans, målad dekor av kvinnofigurer, blommor mm i rosa och svart mot vit fond. Signerad Stig L med studiohanden M. Höjd 28,6 cm.

Glasyrkrackelyr.