243
649283

Herb Ritts

(USA, 1952-2002)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 830 - 11 000 EUR
9 210 - 11 500 USD
Klubbat pris

Herb Ritts
(USA, 1952-2002)

"Woman in Sea, Hawaii", 1988.

Signerad Herb Ritts och daterad 1988 samt numrerad 12/25 a tergo. Guldtonat gelatinsilverfotografi, bildyta 60 x 50,5 cm.

Proveniens

Staley-Wise Gallery, New York.