254
655258

Mike & Doug Starn (Starn Twins)

(USA, Född 1961)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 380 - 6 140 EUR
4 560 - 6 380 USD
Klubbat pris

(USA, Född 1961)

"Sno6_047.1", 2006-2007.

Signerad Doug & Mike Starn och daterad 2006-07 samt numrerad 3/5 på bakstycke a tergo. Daterad 2006-07 och numrerad "Edition variée 3/5" på etikett a tergo. Epson K3 Ultrachrome inkjetprint på Epson Premium diasecmonterad på plexiglas, bildyta 70, 8 x 70,8 cm. Bladstorlek 101,5 x 101,5 cm.

Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.

Wetterling Gallery, Stockholm, "All everything that is You", 8 mars - 8 april 2007.

Wetterling Gallery, "All everything that is You", avbildad, opaginerad.