253
655220

Yves Marchand & Romain Meffre

(Frankrike)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 260 - 6 140 EUR
5 470 - 6 380 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23
Yves Marchand & Romain Meffre
(Frankrike)

"BALLROOM, LEE PLAZA HOTEL, DETROIT, 2006"

Signerad Meffre och Marchand samt daterad 2010 och numrerad 1/9 på etikett a tergo. Lambda c-print, 95 x 120 cm.

Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d)

Proveniens

GUN Gallery, Stockholm.

Yves Marchand och Romain Meffre m.fl, "The Ruins of Detroit", 2010, avbildad helsida sid 195.