258
639926

Albert Watson

(Storbritannien, Född 1942)
Utropspris
130 000 - 150 000 SEK
11 700 - 13 500 EUR
12 300 - 14 200 USD
Klubbat pris
115 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23
Albert Watson
(Storbritannien, Född 1942)

"Kate Moss, Marrakech, 1993 (Frontal Nude III)".

Signerad Albert Watson och numrerad 7/10 a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 58 x 43,5 cm.

Proveniens

The PhotoGallery, Halmstad.

The print is made by Albert Watson.