Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
259
636473

Walter Hirsch

(Sverige, 1935-2012)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23
Walter Hirsch
(Sverige, 1935-2012)

"En kärlekshistoria, 1969"

Signerad Walter Hirsch på etikett a tergo. Även numrerad 8/15 på etikett a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 31,5 x 47,5 cm.

Proveniens

Link Image Art Edition, Stockholm.

Clara Dagh (red), "Åmells Collection of Swedish Photography", 2015, avbildad helsida, sid 53.