"En kärlekshistoria, 1969"
Signerad Walter Hirsch på etikett a tergo. Även numrerad 8/15 på etikett a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 31,5 x 47,5 cm.
Link Image Art Edition, Stockholm.
Clara Dagh (red), "Åmells Collection of Swedish Photography", 2015, avbildad helsida, sid 53.