"The Last Night for the Last Golden Frog" 2008.
Signerad Helena Blomqvist och daterad 2008 samt numrerad 3/6 på etikett a tergo. Pigmentprint, bildyta 86 x 109 cm.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Helena Blomqvist, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad helsida.
Ur serien "The Last Golden Frog". Motivet visades på Helena Blomqvists separatutställning på Fotografiska, Stockholm, "Stories from Another World", 20 april - 3 juni 2012.