Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
342
640060

Terry O'Neill

(Storbritannien, Född 1938)
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1 550 - 1 940 EUR
1 770 - 2 220 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23
Terry O'Neill
(Storbritannien, Född 1938)

"Clint Eastwood, Arizona, 1972"

Signerad Terry O'Neill och numrerad 40/50. Gelatinsilverfotografi, bildyta 38 x 58 cm. Framtagen senare.

Proveniens

The PhotoGallery, Halmstad

Terry O'Neill, "Terry O'Neill: The A-Z of Fame", 2013, avbildad uppslag sid 106 och 107.