357
652756

Nathalie Djurberg

(Sverige, Född 1978)
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
13 200 - 17 700 EUR
13 800 - 18 400 USD
Klubbat pris
160 000 SEK

Nathalie Djurberg
(Sverige, Född 1978)

"Hungry Hungry Hippoes"

Signerad Nathalie Djurberg och Hans Berg. Utförd 2007. Animerad film, DVD, 4:19 min. Upplaga 4/4 (+2 AP).

Införselmoms

Proveniens

Zach Feuer Gallery, New York
Privat samling, New York

Sint-Lukasgalerie, Bryssel, "Nathalie Djurberg", 2008
Sammlung Goetz Museum, Munchen, "BASE 103", 2008
The Frye Art Museum, Seattle, "The Puppet Show", 2009
International Documentary Film Festival, Köpenhamn, "CPH:DOX", 2009
Rubell Family Collection, Miami, "How Soon Now", 2010
The Goetz Collection at Haus der Kunst, Munich, "Broken. Slapstick, Comedy and Black Humor", 2014

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

419. Francesco Clemente, "The Four Elements".
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
Budhistorik
960 000

ditt bud
940 000

ditt bud
920 000

ditt bud
900 000

ditt bud
880 000

ditt bud
860 000

ditt bud
840 000

ditt bud
820 000

ditt bud
800 000

ditt bud
780 000

ditt bud
760 000

ditt bud
740 000

ditt bud
720 000

ditt bud
700 000

ditt bud
680 000

ditt bud
Fair warning
660 000

ditt bud
640 000

ditt bud
Aktuellt bud:
960 000 SEK