"Bird"
Signerad Nathalie Djuberg och daterad 2011. Numrerad 12/18. Objekt, blandteknik. Höjd 62 cm. Verket ingår i en upplaga om 18 handgjorda och unika skulpturer.
Fel utrop i den tryckta katalogen.
Walker Art Center, Minneapolis
Zach Feuer Gallery, New York
Privat samling, New York