8
578041
VICKE LINDSTRAND, vas, "Vinter", Kosta 1950-tal.
Vicke lindstrand, vas, "vinter", kosta 1950-tal.

Oval, underfång med dekor av stiliserat träd i svart och vitt mot blåtonad fond. Signerad Kosta LH 1802. Höjd 19,5 cm.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 288 - 1 609 EUR

Klubbat pris:
12 000 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19