8
578041

VICKE LINDSTRAND, vas, "Vinter", Kosta 1950-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Oval, underfång med dekor av stiliserat träd i svart och vitt mot blåtonad fond. Signerad Kosta LH 1802. Höjd 19,5 cm.